Kaw's Lair Kolejny blog do marudzenia

19Lis/134

Jak mi VS działa na nerwy

A wszystko wydawało się takie proste. Przenieść kod WTW z VS 2008 na VS 2013, ale kompilować to na toolsecie z 2k8 - bo kompatybilność, a poza tym nowe VS ma fajne rzeczy w IDE ale nie w bibliotekach. A przy okazji dodać kod OpenSSL aby się kompilował razem z resztą kodu, bo obecnie muszę trzymać gigantyczne liby w repozytorium z kodem albo bawić się we wcale-nie-banalną kompilację OpenSSL przed kompilacją WTW. W każdym razie wszystko się wydawało proste, VS 2008 jest, VS 2013 jest, import projektów poszedł co prawda z masą ostrzeżeń, ale poszedł poprawnie. Tylko Narzędzi nie VS 2008 nie da się wybrać w 2031 bo 2013 twierdzi, że nie są zainstalowane? Po godzinie poszukiwań okazuje się, że aby używać starych kompilatorów w nowym VS trzeba zainstalować VS 2010, bo MS wymyślił, że zamiast uaktualnić jakoś VS 2008 o kilka XMLi dla ich nowego build-systemu to lepiej będzie jak zainstaluję całe środowisko, którego nie będę potem używał. No ok, do testów mogę zainstalować.

I co? Kompilacja prawie działa, prawie bo nagle build system krzyczy że $(OutFile) nie zgadza się z $(OutDir) czy coś w tym rodzaju, i że może to powodować problemy. Oczywiście, że się nie zgadza, bo wszystkie tymczasowe pliki chcę mieć w innym folderze niż plik wynikowy. I nie powoduje to żadnych problemów. Zabawa w poprawianie tego (bo oczywiści trzeba ręcznie) to "arghhhhhhh". No ale w końcu wszystko działa, dodajemy więc źródła OpenSSL jako projekt VS, co by mogło być kompilowane razem, i co? I biblioteki zależna od OpenSSL wyrzucają nagle przy budowaniu  zylion "unresolved external", po paru godzinach dochodzenia o co chodzi, stwierdziłem, że mam dość i zrobię to samo w VS 2008. Co oczywiście zajmuje czas, bo nie da się projektów VS 2013 zapisać jako projekty VS 2010. I co? I kurde działa bez żadnego problemu, idiotycznych ostrzeżeń i "unresolved externals".

Nie wiem, może tylko mnie to drażni, ale mam wrażenie, że nowy soft raczej utrudnia niż ułatwia życie.

Zakres tematyczny: Uncategorized Dodaj komentarz
Komentarze (4) Trackbacks (0)
  1. A nie łatwiej użyć PolarSSL zamiast OpenSSL ? Znacznie lżejszy i ma projekty pod VS, nie trzeba się bawić z perlami itp. Chyba nie ma rzeczy z OpenSSL której by w nim brakowało.

  2. PS: VS 2013 ma miliony zmian w kompilatorze C/C++ (wsparcie dla C99 którego brakowało od lat, i C++11/C++14, i ulepszone optymalizacje kodu).

    http://msdn.microsoft.com/en-us/library/hh409293.aspx
    http://msdn.microsoft.com/en-us/library/hh409293%28v=vs.110%29.aspx


Leave a comment

Brak trackbacków.