Kaw's Lair Kolejny blog do marudzenia

21Paź/128

Nowości w WTW: Kreator początkowy

Przy zakładaniu profilu od wersji 0.9.12 dostajemy kreator który pozwoli nam na wybranie potrzebnych nam wtyczek, sieci i podanie danych początkowych;

Z ciekawszych rzeczy, potrafi automatycznie pobrać wtyczki, których nie mamy zainstalowanych (o ile są dostarczone w postaci paczuszek "wtwExtension"), tj jeśli jakiś autor zrobi bardzo popularną (i przydatną) wtyczkę to ma szanse na to aby użytkownik dostawał opcję jej instalacji przy tworzeniu profilu. Oczywiście jeśli chcemy mieć wtyczkę jakiej nie mamy na dyski potrzebne jest połączenie z internetem.

Do tego dochodzi zestaw API umożliwiający ich używania, dzięki czemu wtyczki (jak robi to na przykład wtyczka XMPP) mogą ich używać przy zakładaniu nowego konta (z poziomu sekcji "Sieci" -> "Konta"); Czyli szybko, chyba łatwo i może przyjemnie.

Komentarze (8) Trackbacks (0)
  1. proponuję przy XMPP napisać, że to m.in. Facebook i Gtalk. Przeciętny śmiertelnik nie ma pojęcia co to XMPP. Fajnie by było gdyby te najpopularniejsze sieci miały też własne ikony.

  2. A ja tam nie mogę się doczekać wersji WTW na Androida. Czekam z wytęsknieniem

  3. Dalej beda zbetne paski przesuwania w ustawieniach? i ikonki rodem z GTK2

  4. Hej, ale fajnie. ;) Kreator – to brzmi fajnie. Automatyzacja, co można i dobrze by było zautomatyzować, wydaje się dobra, dobra, w każdym razie dla mnie. (Choć pewnie i z tej rzeczy nie skorzystam ani, ani, mam takie niechybne wrażenie. ;) )

    Tak się poza tym zastanawiam… Coraz więcej nowości, coraz więcej, jak by można to nazwać, „zintegrowanych rzeczy”. Żeby tylko nie pójść za daleko. ;)


Leave a comment

Brak trackbacków.