Kaw's Lair Kolejny blog do marudzenia

21Paź/128

Nowości w WTW: Informacje o linkach

Aby za wiele nie opisywać, ujmę to graficznie, kiedy przychodzi do nas link, komunikator robi coś takiego:

Czyli podaje informacje o tym co się kryje pod linkiem, działa to dla plików (podaje rozmiar i typ pliku), grafik (podaje rozmiar, kilka danych z exif i miniaturkę) oraz opcjonalnie dla stron www (tytuł, opis i miniaturkę). Ostatnia opcja jest domyślnie wyłączona bo niestety aby zrobić miniaturkę trzeba gdzieś trzymać ukryta przeglądarkę (w tym wypadku IE) co oczywiście zjada zasoby (ale jak uważacie, że się opłaca - proszę bardzo). Z drugiej strony miniaturyzowanie zdjęć zjada zasoby tylko w momencie robienia miniaturki. ;)

Funkcja zainspirowana facebookiem.

 

Komentarze (8) Trackbacks (0)
  1. Czy to aby jest bezpieczne? WTW będzie „wchodzić” na każdy wrzucony przez nadawcę link, żeby pobrać wszelkie parametry?

    • Póki w grę nie wchodzi IE – tak. A nawet jeśli wchodzi są w nim wyłączone skrypty i AXy. Więc generalnie też. Ale z uwagi na to, że nigdy nie wiadomo – domyśle ustawienia są najbezpieczniejsze.

  2. A czy nie lepiej do tworzenia miniaturek używać serwisów typu: http://www.thumbalizr.com/ ? Lub zaszaleć i postawić na serwerze jakąś aplikacje do robienia tego?

  3. Takie informacje o linkach są niestety niezbyt przydatnym rozwiązaniem, gdy chcemy wysłać komuś „jednorazowego linka”, coś w stylu jednorazowego tokenu do logowania, czy rejestracji. Dochodzi wtedy do sytuacji, że link, który wysyłamy jest już nieważny, zanim odbiorca w niego kliknie ;)


Leave a comment

Brak trackbacków.